Kayseri’de bir dönem sıkça dillendirilen yeni hastane projesine ne oldu? Özellikle şehrin doğu bölgesine hizmet etmesi için planlanan ve adı bile konan hastane yılan hikayesine döndü.
O toplantı sonrası İldem Bölgesine yapılacak hastane ile ilgili önemli bir aşamaya gelindiği ifade edilerek, ihtiyaca göre planlamaların yapıldığı belirtilmişti.![Kayseri'de yılan hikayesine dönen hastane projesi! Hani o bölgeye yapılacaktı?](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x853/s/dosya/yuklenenler/2023/12/ildem-hastane_1703602248_iDXEOJ.jpg)
![Kayseri'de yılan hikayesine dönen hastane projesi! Hani o bölgeye yapılacaktı?](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x853/s/dosya/yuklenenler/2023/12/celik_1703602237_PY3No1.jpg)
![Kayseri'de yılan hikayesine dönen hastane projesi! Hani o bölgeye yapılacaktı?](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x720/s/dosya/yuklenenler/2023/12/hastane_1703602291_qFPsh0.jpeg)
Hastanenin adı da konulmuştu!
Melikgazi ilçesi İldem Bölgesine yapılacağı belirtilen hastanenin adının Mimarsinan Devlet Hastanesi olacağı daha önce açıklanmıştı. Hatta geçtiğimiz yıl planlama toplantısı da yapılmıştı. Mart 2022’de Mimarsinan Devlet Hastanesinin 'İhtiyaç Planlaması Komisyon Çalışması' Sağlık Bakanlığı KHGM Sağlık Tesisleri Yatırım Planlama ve Takip Daire Başkanı Abdurrahman Atlı başkanlığında yapılmıştı. Dönemim Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve Halk Sağlığı Daire Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın da o toplantıya katılmışlardı.O toplantı sonrası İldem Bölgesine yapılacak hastane ile ilgili önemli bir aşamaya gelindiği ifade edilerek, ihtiyaca göre planlamaların yapıldığı belirtilmişti.
![Kayseri'de yılan hikayesine dönen hastane projesi! Hani o bölgeye yapılacaktı?](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x853/s/dosya/yuklenenler/2023/12/ildem-hastane_1703602248_iDXEOJ.jpg)
‘Hastanenin arsası tamam’ açıklaması yapılmıştı
Yine Hastane ile ilgili olarak Kayseri Büyükşehir Belediye eski Başkanı Mustafa Çelik de hastane arsasının belirlendiğine yönelik açıklama yaparak, İldem-Beyazşehir-TOKİ bölgesinde yapılması düşünülen hastane için arsanın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandığını duyurmuştu.![Kayseri'de yılan hikayesine dönen hastane projesi! Hani o bölgeye yapılacaktı?](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x853/s/dosya/yuklenenler/2023/12/celik_1703602237_PY3No1.jpg)