Orman köylerinde sahne alıyorlar, sebebi ise çok önemli
1997'de faaliyetine başlayan Sincap Orman Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar 2 milyonun üzerinde öğrenciye ulaştı. Detaylar
Orman Genel Müdürlüğünce (OGM) hayata geçirilen Sincap Orman Çocuk Tiyatrosu Projesi kapsamında köy köy gezen ekipler, sahneledikleri oyunlarla çocuklara çevre ve ağaç bilinci kazandırıyor.
Özellikle ormanla iç içe yaşayan, ailelerinin geçim kaynağı orman olan çocukların eğitim gördüğü kıağaçrsal bölgelerdeki okullarda sahnelenen oyunlarla eğitim çalışması yapılıyor. Kayseri'de de kırsal kesimlerdeki ilköğretim öğrencilerine yönelik sergilenen Karagöz-Hacivat oyunuyla çocuklar hem eğleniyor hem de bilinçleniyor.
![Orman köylerinde sahne alıyorlar, sebebi ise çok önemli](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x853/s/dosya/yuklenenler/2024/03/aa-20240326-34098215-34098205-cocuklara_tiyatroyla_cevre_ve_agac_sevgisi_asilaniyor_1711447128_l1X9cT.jpg)
'Kent genlinde 2 bin çocuğa ulaştık'
Yahyalı ilçesinde görevli Orman İşletme Şefi Salih Şahin, gelecek nesillere yaşanılabilir bir doğa, temiz bir çevre bırakmanın yolunun ormanları korumak, geliştirmek ve genişletmekle mümkün olduğunu anlatmak için OGM'nin Sincap Orman Çocuk Tiyatrosu Projesi'ni hayata geçirdiğini söyledi.Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri'de de bu tiyatronun geniş bir alanda faaliyet gösterdiğini belirten Şahin, "Tüm şefliklerimizdeki orman köylerimizde Sincap Çocuk Tiyatrosu etkinliklerine devam ediyoruz. Çocuklarımıza Hacivat-Karagöz oyunu izlettiriyoruz. Bu yıl kent genlinde 2 bin çocuğa ulaştık." dedi.![Orman köylerinde sahne alıyorlar, sebebi ise çok önemli](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x853/s/dosya/yuklenenler/2024/03/aa-20240326-34098215-34098210-cocuklara_tiyatroyla_cevre_ve_agac_sevgisi_asilaniyor_1711447149_yqNX0Y.jpg)