Kayseri Şehir Hastanesi'nde dikkat çeken değişiklik
11 ayın sultanı Ramazanın gelmesiyle birlikte bazı düzenlemelere gidildi. Özellikle Şehir Hastanesinde yapılan değişiklik dikkat çekti. Detaylar
![Kayseri Şehir Hastanesi'nde dikkat çeken değişiklik](https://i.kayseriolay.com/c/80/1682x948/s/dosya/haber/kayseri-sehir-hastanesi-nde-di_1710229294_Ux21is.jpg)
![Kayseri Şehir Hastanesi'nde dikkat çeken değişiklik](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x1280/s/dosya/yuklenenler/2024/03/432325452_889655416504368_4285350031456685724_n_1710229518_4e3lG9.jpg)
Ziyaret saatlerinde çok sayıda ziyaretçi getirilmesi temizlik ve tedavi hizmetlerini güçleştirmekte, hastane dışından birçok mikrobun hastaneye girmesine sebep olmaktadır.
12 yaş altı çocuklar, ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayeti olanlar ve bilinen bir enfeksiyon hastalığı olanlar, herhangi bir kronik hastalığı olanlar, enfeksiyon almaya yatkın kişiler hasta ziyaretinde bulunmamalıdır.
Ziyaret öncesi ve sonrasında ellerinizi yıkayınız veya el antiseptiği kullanınız.
Hastaneye ait eşya ve malzemeleri düzenli ve temiz kullanınız.
Yataklara oturmayınız.
Yüksek sesle konuşmayınız ve gürültü yapmayınız.
Ziyaret sürenizi kısa tutunuz.
Yiyecek ve içecek getirmeyiniz.
Çiçek getirmeyiniz.
Birimlere göre ziyaretçi kuralları farklılık gösterebilir. Lütfen belirtilen ziyaret kurallarına uyunuz.
Özellikli Hasta gruplarının bulunduğu bölümlerde refakatçı ve ziyaretçi kuralları ilgili bölüm, klinik tarafından belirlenir. Özellikli hasta grupları bakım talimatlarında tanımlanır.
Çocuk hastaların kardeş ve arkadaşları tarafından ziyaretleri, ebeveyn eşliğinde Salı-Perşembe-Cumartesi-Pazar günleri öğlen saat 13.00 ile 14.00 akşam 18.00 ile 19.00 arasındadır. Editör Şeyda Özlükcü