Kayseri'de korkulan oldu mu? Dikkat çeken inceleme
Kayseri'de kurak geçen kış mevsimi, havadaki belirsizlik, bir sıcak bir soğuk hava tarımı nasıl etkiledi? Verimde düşüş olacak mı?
Kayseri'de kurak geçen kışın yanısıra artan ve bir anda düşen hava sıcaklıkları tarlada, bağda, bahçede ürün verimini nasıl etkileyecek? Kentte don zararı oluştu mu? Bu konuda dikkat çeken inceleme. Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav beraberindekilerle birlikte sahada inceleme yaptı. Saklav, ortaya çıkan son durum hakkında da bilgi verdi.
![Kayseri'de korkulan oldu mu? Dikkat çeken inceleme](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x960/s/dosya/yuklenenler/2024/03/fb_img_1711494421335_1711494895_NH6WQT.jpg)
Kayseri'de durum ne, zarar var mı? Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklac, İl Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Bitkisel Üretim Şube Müdürü ile Develi ilçesinde inceleme yaptı.
![Kayseri'de korkulan oldu mu? Dikkat çeken inceleme](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x960/s/dosya/yuklenenler/2024/03/fb_img_1711494415767_1711494915_oHXOYl.jpg)
İlçede bulunan meyve bahçelerinde fenolojik gözlem yapan İl Müdürü Saklav, ağaçları yakından inceledi. Yapılan kontrollerde ağaçların çiçeklenme döneminde olduğunu ifade eden Saklav, don zararı olmadığını belirtti.
![Kayseri'de korkulan oldu mu? Dikkat çeken inceleme](https://i.kayseriolay.com/c/80/1280x960/s/dosya/yuklenenler/2024/03/fb_img_1711494418617_1711494945_cTp7iB.jpg)
Saklav, üreticilere dönemin bereketli olması temennisinde de bulundu. Editör Şeyda Özlükcü